Apie mus

istorija

 

„Pagalbos moterims linija“ buvo įkurta dar 2003 m. siekiant suteikti pagalbą moterims, o kai kuriais atvejais ir tiems, kurie yra šalia moterų – vaikams, vyrams. Tokia pagalba ypač reikalinga atokiose vietose gyvenantiems žmonėms, kai kiti psichikos sveikatos specialistai yra nepasiekiami ar tuo metu nedirba. Kitaip tariant, kuriant „Pagalbos moterims liniją“ buvo laikomasi požiūrio, jog padėti moteriai – tai padėti jai pačiai tiesiogiai, kai ji kreipiasi pagalbos, bet tuo pačiu ir netiesiogiai, kuomet pagalba teikiama šalia jos esantiems žmonėms. Organizuodami „Pagalbos moterims linijos“ veiklą, svarbus akcentas buvo ir yra darbas su savanoriais. Linijoje į skambučius ir el. laiškus atsako moterys, kurios neretais atvejais ateina savanoriauti vedamos įvairių tikslų – atsakyti sau į rūpimus asmeninius klausimus, realizuoti save, įgyti įgūdžių (pvz. konsultavimo, kas yra svarbu pradedantiems specialistams), be abejonės, padedant kitam.

 

kartu jau 15 metų!

 

Aš girdžiu, priimu, gerbiu tave, tikiu tavimi ir nesistengiu tavęs pakeisti – tai žinia, kurią aktyviai klausydami Pagalbos moterims linijos savanoriai perduoda skambinantiems į liniją.

Vasario viduryje sukako 15 metų, kai pradėjo veikti Pagalbos moterims linija (PML). Tai savanoriška emocinės paramos tarnyba, teikianti nemokamą pagalbą asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagalba teikiama paskambinus nemokamu telefonu 8 800 66366 ar parašius laišką elektroniniu adresu pagalba@moteriai.lt. Pirmiausia prie PML telefono sėdo Klaipėdos savanoriai, vėliau prisijungė Kaunas, o šiemet pirmoji savanorių grupė suburta ir Vilniuje.