Vyras – alkoholikas. Kaip elgtis?

Alkoholizmas – dažnai visuomenėje pasitaikanti liga, su kuria tenka kovoti ne tik priklausomam nuo alkoholio žmogui, bet ir jo artimiesiems. Jei vyras yra alkoholikas, santykiai greitai gali pakibti ant plono siūlelio ir artėti skyrybų link. Po skyrybų gali apnikti dviprasmiški jausmai arba kaltė. Tačiau kad ir kaip trokštum išsilaisvinti iš nelaimingos santuokos, skyrybos – ne vienintelė išeitis sau padėti. Svarbiausia – ryžtas ir kruopščiai apgalvota savalaikė pagalba. Taigi, nuo ko pradėti?

Pagrindinės taisyklės

  • Ieškok pagalbos ir paramos sau;
  • Turėk savo asmeninių užsiėmimų;
  • Neslėpk, neišpilk rastų alkoholinių gėrimų;
  • Netikrink jo buvimo vietos, vis tiek ras vietą ir laiką išgerti;
  • Nemokėk jo skolų;
  • Neduok pinigų alkoholiui jokiais atvejais;
  • Atsisakyk bet kokios jo kontrolės: alkoholikas yra suaugęs žmogus, atsakingas už savo gyvenimą;
  • Suteik pagalbą, jei alkoholikas nusprendė gydytis. Padėk susirasti reikiamą informaciją, kur jis gali kreiptis: jei žmogus geria labai daug, pirmiausia jam reikia išsiblaivyti Priklausomybės ligų centre. Toliau sektų psichologinė pagalba, o ilgalaikį palaikymą galima rasti anoniminių alkoholikų draugijose.

 

Neslėpk tiesos

Didžiausia klaida, kurią daro alkoholikų žmonos ar motinos – tai tiesos slėpimas. Skambindama į jo darbą ir bandydama pateisinti vyro ar sūnaus pravaikštas, visais įmanomais būdais lengvindama jo pagirias ir nuolat su tuo susitaikydama, tik skatinsi alkoholiką galvoti, kad tai, kaip jis elgiasi, yra pateisinama ir teisinga. Visų pirma, neslėpk šios problemos, neteisink jo sakydama: „Tai tik laikinas etapas“, „Jis tuoj nustos gerti“. Nebijok pripažinti tiesos sau ir aplinkiniams – kuo daugiau kalbėkis apie situaciją šeimoje su žmonėmis, kurie sprendė ar sprendžia panašias problemas. Nevenk kreiptis į specialistus dėl konsultacijos.

 

Nepamiršk savo poreikių

Nenuostabu, kad nuolat girdėdama alkoholiko vyro manipuliacijas ir nesibaigiančias užgaidas, tikriausiai pamirši savo moteriškus poreikius. Jaučiant nuolatinę įtampą, nerimą ir stresą, gali tapti sunku priimti teisingus sprendimus ir mąstyti blaiviai. Svarbiausia, nepamiršk savo pomėgių, kurie nebūtų susiję su alkoholiko vyro poreikių tenkinimu. Nepaisant galvos skausmą keliančių problemų, nepamiršk atrasti kuo daugiau momentų, kurie patvirtintų, kad gyvenimas tęsiasi, nepriklausomai nuo sutuoktinio elgesio. Jei nuoširdžiai stengiesi, tačiau gyvenimas vis tiek kupinas kančios, o alkoholiko vyro pažadai taip ir liko tuščiais pažadais, tada išeitis tik viena – aukštai iškėlusi galvą susikrauk lagaminus, pasitaisyk savo karūną ir ženk į naują gyvenimo etapą išdidžiai.

Pagalbos ir palaikymo gali kreiptis ir į mus, Pagalbos moterims linijos savanores. Mes mielai lauksime Tavo skambučio ar žinutės. Skambink telefonu 8 800 66366 arba rašyk el. paštu pagalba@moteriai.lt.

 

Susiję įrašai

Patyčios – žeminančio elgesio šerdis

Patyčios – žeminančio elgesio šerdis

Patyčios – tai vienas iš skaudžiausių sunkumų, su kuriuo vaikai bei paaugliai anksčiau ar vėliau susiduria savo artimoje aplinkoje: mokykloje, šeimoje ar bendraamžių grupėse. Tai žeidžiantis...

Savanorystė Pagalbos moterims linijoje

Savanorystė Pagalbos moterims linijoje

Šiais laikais dažnai girdime žodį „savanorystė“. Neretai apie savanorystę kalba artimieji, draugai, pažįstami, savanoriauti kviečia įvairios organizacijos. Tačiau įsisukę į kasdienę rutiną...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.