X

Festivalis „SkirtBike 2021”

Vasara, saulė, gėlėmis išpuošti dviračiai ir spalvingus sijonus vilkinčios moterys… Ar gali būti gražiau? Tai festivalis SkirtBike.

Festivalis SkirtBike jau ketvirtus metus iš eilės rengiamas Kaune vasaros pradžioje. Jis kviečia moteris susitikti, pabendrauti, pasivažinėti dviračiais pasipuošus suknele ar sijonu. Festivalio organizatoriai pabrėžia ne tik moterų bendrystę. Svarbi ir ekologijos tema kviečiant rinktis aplinkai draugišką keliavimo būdą.

 

Psichologinės pagalbos svarba

2021 metais „Pagalbos moterims linijos“ savanorės prisijungė prie renginio, sustiprindamos moterų bendrystės prasmę. Jos taip pat pristatė psichologinės pagalbos svarbą žmogaus gyvenime. Tikriausiai kiekvienam iš mūsų teko patirti skausmą, nusivylimą, netektį. Kiekvienas iš mūsų turėjo sunkių valandų, kai buvo pavargęs, pasimetęs, nežinantis ar abejojantis, kokį sprendimą priimti. Tokiomis akimirkomis gelbsti šeima, artimieji, draugai. Tačiau ne visada gali į juos atsiremti arba kartais jų tiesiog nėra šalia. Kaip tik tada galima paskambinti į „Pagalbos moterims liniją“.

Į SkirtBike festivalį savanorės atėjo turėdamos tikslą padrąsinti. Jūs, mielos moterys, esate ne vienos. Visada, kai tik prireikia pasikalbėti, Jūsų skambučio laukia „Pagalbos moterims linijos“ savanorės. Jos suteiks Jums psichologinę pagalbą, įdėmiai ir jautriai išklausys. Per pokalbį galėsite pasidalyti savo skausmu, rūpesčiais, pasikalbėti apie tai, kaip jūs jaučiatės, dėl ko nerimaujate ar pergyvenate.

Savanorių koordinatorė Giedrė Milkevičė dalijasi mintimis po renginio: „Sutikome žmonių, dėkojančių, kad esame, kad išgirdome. Mūsų visuomenėje dar gaji stigma, jog savo skausmą, emocijas turime pasilikti sau. Tad šįkart drąsiai laužiame ledus ir kviečiame nelikti vienumoje. Visada galima paskambinti ir tiesiog išsikalbėti. SkirtBike festivalio metu taip pat norėjome pranešti ir apie save, savo veiklą, apie moterų bendrystę. Tai, kas mus vienija ir kuria kokybišką gyvenimą. Visa tai kiekviena atskirai parsinešame į savo šeimas ir į savo pasaulius. Mes tikime, kad kiekviena moteris gali susikurti savo gyvenimą tokį, apie kokį svajoja. Pilną sodrių spalvų ir aromatų. Mes turime tikrą ryšį be jokių vertinimų ir konkuravimų. Tai leidžia žinoti, kad esi ne viena.“

 

Per festivalį buvo surengti sapnų gaudyklių pynimo mokymai. Jais susidomėjo ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Jaukiame moterų būryje vaikai sėmėsi patirties, kaip nupinti tokią sapnų gaudyklę, kokios norisi.

Renginyje „Pagalbos moterims linijos“ savanorė psichologė, filosofė Rita Juškienė pravedė įdomią paskaitą apie sapnus. Lektorė pasakojo apie sapnus iš mokslinės pusės. Taip pat papildė klausytojų žinias apie sapnų aiškinimosi istoriją, tradicijas, papasakojo apie sapnų reikšmes ir atsakė į dalyvių klausimus.

„Pagalbos moterims linija“ suteiks psichologinę pagalbą visoms moterims, todėl drąsiname kiekvieną išdrįsti paskambinti.

#TuNeViena

 

Nemokama psichologinė pagalba visą parą

 

 

Naujausi įrašai

Paroda „Moters portretas”

Paroda „Moters portretas”

„Parko galerijoje“ spalio 12 dieną įvyko parodos „Moters portretas“ atidarymas. Renginyje per meną priminta apie "Pagalbos moterims liniją", moterų bendrystės svarbą bei psichologinę sveikatą....

Savanorių piknikas 2023

Savanorių piknikas 2023

Belikus vos kelioms dienoms iki vasaros pabaigos, rugpjūčio 26 d., Kauno padalinio Pagalbos moterims linijos savanorės gausiu būriu susirinko į kasmetinį savanorių pikniką. Ne veltui pasirinkta ir...

Dviračių žygis 2023

Dviračių žygis 2023

Pagalbos moterims linijos Kauno padalinio savanorės nepabūgusios lietingo oro liepos 30 dieną leidosi į smagų, iššūkių kupiną dviračių žygį. Šauni kompanija, geras nusiteikimas – ko daugiau reikia...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.