Savanorystė

Prisijunk prie mūsų komandos prasmingoje veikloje

 

Pagalbos moterims linija teikia emocinę paramą moterims, susiduriančioms su įvairiais sunkumais.

Tikime moterų bendryste ir pagalba viena kitai.

Savanorių piknikas!

Rugpjūčio 31d. Kaune:

14val. istorinės prezidentūros kiemelyje,

15val. Santakos parke.

Kviečiame prisijungti ne tik savanores, bet ir besidominčias savanoryste Pagalbos moterims linijoje.

Galėsite pabendrauti su savanorėmis, užduoti rūpimus klausimus.

Iki pasimatymo!

Ką veikia savanorės

Savanorystė Pagalbos moterims linijoje
Skirtinguose gyvenimo tarpsniuose moterys susiduria su savitomis problemomis kurdamos santykius, karjerą, augindamos vaikus, realizuodamos save. Statistiškai moterys ilgiau gyvena, tad dažniau patiria ir netekties skausmą, ligų gniaužtus, vienišumo jausmą.

Mūsų savanorės budi prie telefono linijos, atsako į laiškus, kalbasi su moterimis internetu. Emocinė parama padeda išeiti iš negatyvių būsenų ir kurti laimingesnį gyvenimą.

Laiminga moteris augina laimingus vaikus, kuria sveikus santykius ir harmoningą visuomenę.

Ko reikia, norint tapti savanore

Norint tapti savanore, nebūtinas specialus išsilavinimas ar darbo patirtis. Visas savanores intensyviai ruošiame mokymuose, kurių metu įgyjamos reikalingos žinios bei įgūdžiai. Svarbiausia yra noras padėti, empatija ir galimybė skirti dalį savo laiko savanorystei.

Veikiame jau daugiau kaip 16 metų. Mūsų kolektyvą sudaro daugiau kaip 100 įvairaus amžiaus moterų. Esame skirtingos, tačiau visas mus sieja bendrystės atmosfera. Palaikome viena kitą, dalinamės, įkvepiame, kartu kuriame ir augame.

Jeigu ieškai prasmingos veiklos, nori pasidalinti patirtimi, ar įgyti naudingų žinių bei įgūdžių – mes tavęs laukiame.

Savanorystė moterims

Kaip tapti savanore

1. Užpildyk savanorystės anketą.
Savanorėmis gali būti pilnametės moterys, tiek jaunos, tiek brandaus amžiaus. Nesvarbu, kiek Tau metų, Tavo patirtis yra vertinga.

Yra 3 savanorių padaliniai:

Savanorystė VilniujeSavanorystė KauneSavanorystė Klaipėdoje

2. Informacinis susitikimas.

Kai užpildysi anketą, pakviesime Tave į informacinį susitikimą, kurio metu daugiau sužinosi apie savanorystę Pagalbos moterims linijoje, atsakysime į Tavo klausimus.

3. Atranka.

Po informacinio susitikimo galėsi dalyvauti atrankoje, kurios metu spręsime, ar galime priimti Tave į savanorių mokymus. Atrankos metu vertiname motyvaciją, požiūrį į savanorystę, vertybes, turimus laiko resursus.

4. Mokymai.

Mokymai apima apie 100 valandų ir užtrunka maždaug 4-5 mėnesius. Kursus veda patyrę psichologai-praktikai, savo patirtimi dalinasi ilgametės savanorės.
Kursų metu išmoksi aktyvaus klausymo, reagavimo į jausmus, kontakto užmezgimo ir panašių technikų. Taip pat įsisavinsi žinias, reikalingas sprendžiant specifines problemas, tokias kaip smurtas, savižudybės, netektys, psichologinės krizės ir kt.
Teorines žinias įtvirtinsime praktiniais užsiėmimais.

5. Savanorystė.

Sėkmingai baigusi mokymus, galėsi teikti emocinę paramą telefonu ar internetu.
Tikimės, kad pabaigusi mokymus, Pagalbos moterims linijoje savanoriausi bent 350 valandų.
Būtų gerai, jei savanorystei galėtum skirti apie 4-8 valandas per savaitę.
Dirbantys savanoriai dalyvauja kvalifikacijos kėlimo seminaruose, atvejų aptarimo grupėse.

Savanorių atsiliepimai

Savanoriaudama išmokau pažinti savo emocijas, jas priimti, suprasti ir paleisti. Išmokau tiesiog ramiau, harmoningiau gyventi, priimti save ir priimti kitus.

Savanorė Sigita

Savanorystė – tarsi savęs dalinimas, bet iš tikrųjų pats gauni daug daugiau. Vadinas, keities pats ir tuo pačiu prisidedi prie pasaulio keitimo, o mūsų, savanorių, bendravimas, susitikimai atneša daug džiaugsmo sielai. 

Savanorė Rūta

Savanorystė, kaip mano noro prisidėti prie bendrojo gėrio išraiška, išaugo į pačią geriausią investiciją į save.

Savanorė Lina

Savanorystės nauda

Savanorystė Pagalbos moterims linijoje plečia akiratį ir praturtina gyvenimiška išmintimi, įdomiomis pažintimis, gražia moteriška bendryste. O svarbiausia – savanorystė teikia tą neįkainojamą jausmą, kad nuveikei kažką prasmingo ir reikalingo.

Mūsų kolektyvas – tai bendraminčių ratas. Kartu dalyvaujame įvairiuose renginiuose, giliname žinias kursuose. Padėdamos kitoms, mes padedame sau. Suprasdamos ir palaikydamos kitas moteris, geriau pažįstame save, labiau savimi pasitikime, lengviau tvarkomės su savo problemomis.

Savanorių rengimo kursus turime galimybę organizuoti tik 2 kartus per metus. Jei nespėsi, užregistruosime į laukiančių sąrašą ir pranešime apie sekančius kursus. Jei Tau reikia daugiau papildomos informacijos, gali kreiptis šiais kontaktais savo mieste.

Galerija. Akimirkos iš savanorių gyvenimo

Gera savanorių nuotaika rūpinasi rėmėjai

Savanorystė, savanoriavimas - Biok laboratorija
Savanorystė, savanoriavimas - Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus
Savanorystė, savanoriavimas - Uoga Uoga