X

Paroda „Moters portretas”

„Parko galerijoje“ spalio 12 dieną įvyko parodos „Moters portretas“ atidarymas. Renginyje per meną priminta apie „Pagalbos moterims liniją”, moterų bendrystės svarbą bei psichologinę sveikatą.

 

Menas – priemonė spręsti psichologines problemas

 

Menas yra puiki priemonė tiek sprendžiant psichologines problemas, tiek didinant žmonių supratingumą apie jas.

Kalbėti apie psichologines problemas yra labai sunku. Išgyvenamus sunkumus, patiriamas emocijas išreikšti vien tik žodžiais kartais gali atrodyti neįmanoma. Todėl menas gali tapti puikia, neverbaline saviraiškos priemone ir padėti perteikti jaučiamas emocijas bei įvairius išgyvenimus.

 

Ne be reikalo menas yra pripažinta priemonė, padedanti spręsti psichologines problemas. Psichikos sveikatos specialistai naudoja šį terapinį metodą ir padeda žmogui tyrinėti savo mintis bei jausmus. Tačiau menas gali ne tik padėti įveikti psichologines problemas, bet tapti ir puikiu informacijos skleidėju. „Parko galerijos“ bei „Pagalbos moterims linijos“ bendrystė rodo, kad menas gali padėti auginti visuomenės informuotumą apie socialines problemas.

Kiekvienas žmogus žiūrėdamas į menininko kūrinį mato ne tik tai, ką pats kūrėjas norėjo pavaizduoti, kokią žinutę paskleisti, bet ir tai, ką pats žmogus nori matyti tame kūrinyje per savas patirtis bei emocijas. Kiekvienas darbas neabejotinai sukuria emocinį ryšį su žiūrovu, sukelia stiprias emocijas, paliečia bei sujaudina, be to leidžia pažvelgti į problemas kitomis akimis. Įsigilinęs į kūrinį, susitapatinęs su menu žmogus gali tapti labiau empatiškas bei atkreipti dėmesį į visuomenei aktualias problemas. „Pagalbos moterims linija“ bendradarbiaudama su „Parko galerija“ pasitelkiant meną primena apie psichologinės bei savitarpio pagalbos svarbą ir ragina nebijoti kreiptis pagalbos.

 

Parodoje vaizduojami XXI a. portretai, kuriuose lyrinės herojės, mūzos, nostalgiškos ar fatališkos moters įvaizdžiai. Moters vaizdavimas mene yra gana dažnas, bet būtent šios parodos kūrinai tai lyg savotiškas maištas prieš visuomenėje nusistovėjusį ribotą požiūrį į moteris ir jų įvaizdį. Kiekvienas meno kūrinys yra labai daugiasluoksnis, tematiškai jautrus bei įspūdingas. Tapybos darbuose vaizduojama vis kitokia moteris – beribė, savęs nevaržanti ir svarbiausia nesuvaržyta jokiais stereotipais.

 

„Parko galerijos” menotyrininkė Jurgita Ilčiukaitė pristatė kiekvieną kūrinį, padėjo geriau suprasti bei įsigilinti į parodoje eksponuojamus paveikslus. Šie meno kūriniai įkvėpė kitaip pažvelgti į moters vidinį pasaulį bei sielos gelmes.

 

Menas jungia žmones

 

Po parodos pristatymo, dalyviai buvo pakviesti pasimėgauti laiku drauge ir dalintis įspūdžiais.

Praėjus iškilmingam parodos pristatymui „Pagalbos moterims linijos“ savanoriai, Kauno miesto gyventojai bei menininkų būrys mėgavosi laiku kartu, kalbėjosi vieni su kitais, mezgė ryšį ir jaukiai praleido vakarą. Toks jaukus bei šiltas vakaras dar kartą parodė, kad menas jungia žmones. O kiekvienam iš mūsų yra gyvybiškai svarbu tarpusavio santykiai, supratimas bei nuoširdūs pokalbiai.

 

Pagalbos Moterims Linija

 

Naujausi įrašai

Savanorių piknikas 2023

Savanorių piknikas 2023

Belikus vos kelioms dienoms iki vasaros pabaigos, rugpjūčio 26 d., Kauno padalinio Pagalbos moterims linijos savanorės gausiu būriu susirinko į kasmetinį savanorių pikniką. Ne veltui pasirinkta ir...

Dviračių žygis 2023

Dviračių žygis 2023

Pagalbos moterims linijos Kauno padalinio savanorės nepabūgusios lietingo oro liepos 30 dieną leidosi į smagų, iššūkių kupiną dviračių žygį. Šauni kompanija, geras nusiteikimas – ko daugiau reikia...

Savanorių sąskrydis Šeduvoje 2023

Savanorių sąskrydis Šeduvoje 2023

"Moters, kurios pyktis kyla iš meilės, o ne iš baimės, drąsa įkvėpta švelnumo, o ne prievartos, kurios veiksmus skatina ištikimybė sau, o ne nuolaidžiavimas kitiems, - tokios moters galimybės tampa...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.