X

Dviračių žygis 2023

Pagalbos moterims linijos Kauno padalinio savanorės nepabūgusios lietingo oro liepos 30 dieną leidosi į smagų, iššūkių kupiną dviračių žygį. Šauni kompanija, geras nusiteikimas – ko daugiau reikia sėkmingai kelionei 😊.

Mūsų maršrutas turėjo driektis palei upę nuo Senamiesčio iki pat Kulautuvos, per Šilelio kaimą. Kulautuvos teritorijoje karštą dieną dviratininkams atokvėpį suteikia karjeras, o pasiekus miestelį, verta aplankyti Akacijų alėją. Šioje gatvėje gausu tarpukario architektūros pastatų, įrengti parkai ir vaikų žaidimų aikštelės. Šią gatvę išgarsino čia vyksiantis festivalis tokiu pačiu pavadinimu.

Kita Kulautuvos atrakcija – Dievų ir Deivių slėnis, kuris prasideda Pušyno g. 39. Kulautuvos miško šlaite sveikatingumo take įsikūrę mediniai Dievai ir Deivės atkeliavo iš senovės lietuvių mitologijos, religijos ir apeigų. Čia sutiksime visus tris Aukščiausiojo ir vyriausiojo Dievo Praamžiaus sūnus, sudariusius dieviškąją trejybę – Perkūną, Patrimpą ir Pikuolį.

 

Ir… nutiko lietus… Net ir plačios medžių lajos negelbėjo žygeivių, net sandariausi apsiaustai nuo lietaus “pasidavė“. Bet visos kelionės turi stebuklingų vietų, apie kurias keliautojas net nenutuokia 😊. Savanorė Katerina pasiūlė visoms saugų prieglobstį nuo lietaus – savo darbe UAB ACME, žinoma prieš tai suderinus su vadovu. Karšta kava ir pokalbiai sušildė “iki siūlelio” permirkusias savanores. Apniukęs oras, pakoregavo kelionės maršrutą ir leido įvertinti ir išbandyti dviračių takus, pačiame Kaune.

 

Ir tada atėjo suvokimas, kad iššūkiai kelionėje yra gėris. Jie parodo, koks šalia tavęs esantis žygeivis yra rūpestingas, palaikantis ir padrąsinantis. Kelionės tikslas – ne nuvažiuoti kilometrai ar aplankytos vietos, o buvimas čia ir dabar vieniems dėl kitų.

Tikimės, kad tai taps gražia tradicija ir dar ne vieną kartą gatvėmis riedės linksma dviratininkių kompanija su raudonomis maikutėmis.

 

Pagalbos moterims linijos savanorė
Ramunė Nekrošienė

 

Savanorystė Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje

 

Naujausi įrašai

Paroda „Moters portretas”

Paroda „Moters portretas”

„Parko galerijoje“ spalio 12 dieną įvyko parodos „Moters portretas“ atidarymas. Renginyje per meną priminta apie "Pagalbos moterims liniją", moterų bendrystės svarbą bei psichologinę sveikatą....

Savanorių piknikas 2023

Savanorių piknikas 2023

Belikus vos kelioms dienoms iki vasaros pabaigos, rugpjūčio 26 d., Kauno padalinio Pagalbos moterims linijos savanorės gausiu būriu susirinko į kasmetinį savanorių pikniką. Ne veltui pasirinkta ir...

Savanorių sąskrydis Šeduvoje 2023

Savanorių sąskrydis Šeduvoje 2023

"Moters, kurios pyktis kyla iš meilės, o ne iš baimės, drąsa įkvėpta švelnumo, o ne prievartos, kurios veiksmus skatina ištikimybė sau, o ne nuolaidžiavimas kitiems, - tokios moters galimybės tampa...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.