Savanorių piknikas 2021

Mes esam, ir mes būsim!

Kai lietus nustoja lijęs, o saulė kreivai šypteli, girdi, tuoj tuoj vasarai mojuosime atia! Susiburia pulkelis raudonmaikučių merginų – koks skirtumas, kad kai kurios jau gyvenimo pusiaują perlipusios. Širdyse – tiek ugnies ir aistros: dalintis, duoti, atiduoti, pagelbėti, paverkti ir pasijuokti. Iš širdies. Žinoma, kalbu apie jus, mus, save ir visas, kurias vienija Pagalbos moterims linijos idėja.

 

Diena, kai savo esatimi pajautėme savanorystės prasmę

Kai koordinatorė Aušra ir jos pagalbininkė Giedrė pasidžiaugia gausiai susirinkusiu savanorių būriu. Kai pati šauniausia gidė (nuostabioji perskaitytų knygų apžvalgininkė) Aldona ima žerti įdomias Kauno architektūros istorijas (vien tai, kad Laikinoji sostinė turi net 60 į kalną vedančių laiptų, kas turbūt daugeliui buvo mega naujiena!). Kai žygiuodamos žmonių prikimšta Laisvės alėja, paniurusiems ir besišypsantiems dalijame PML skrajutes. Galbūt, kada nors, kai jai, o gal ir jam (dėl jos?) bus liūdna, arba prieš akis atsivers aklavietė – kils noras paskambinti. Kad išklausytų – tegul ir svetima ausis – užtat jautriai ir įdėmiai. Galgi širdgėla aptirps, o skausmas nebeatrodys it nepajudinama siena. Taigi, tą dieną tikriausiai visos, o ir kiekviena bent akimirką pasijautėme pasmingos – savo esatimi. Nes gebame, arba bent jau labai stengiamės atjausti įsiskaudinusiąją, išklausyti, mintimis apkabinti ir – kiek tik valia – sutrupinti sieloskaudą. Juk tai – oi, kaip stipru! Tokie pamintijimai, žingsniuojant simboline Kauno Laisve.

 

Savanorystė – apie didelius skaudulius ir apie mažas širdgėlas

Stabtelime prie Soboro, ties kurio laiptais „suskridusios“ įspūdingos rožinių flamingų skulptūros, slepiančios mažų ligoniukų svajones – pačias įvairiausias. Kasmet per 100 vaikų diagnozuojami onkologiniai susirgimai. Jų mamos, būna, raunasi plaukus, klausdamos už ką ir kodėl, klausia medikų, Dievo, o kartais renka PML numerį. Štai apie ką savanorystė – apie didelius skaudulius ir apie mažas širdgėlas, kurios, vienok, pačiam atrodo pačios svarbiausios. Svetimo skausmo nebūna. Banalu? Bet tiesa.

 

Kylame Kauko laiptais – į kalną. Žaliąjį kalną, ant kurio puikuojasi Kauno Žaliakalnio erdvės. Platūs laiptai veda į „PML 2021 – ųjų metų vasaros palydėtuvių“ kulminaciją. „Kauno Vandenų“ pašonėje įsitaisiusioje šokančių fontanų aikštėje laukia akcija – atrakcija. Šokis! Ne su kardais, ir, šiukštu, ne su bloga nuotaika. Ekspresyvioji garbanė Katerina vos per kelias minutes sugeba suvienyti būrį mūsų – įvairaus stoto ir amžiaus savanorių. „Klubai – kairėn, rankos – dešinėn, žingsniuojam pirmyn, judam atgal, sukamės ratu!“ Jėga! Šokam visos – puikiai, lyg būtume tris savaites treniravusios. Plojimai ir šypsenos Katerinai!

 

Komplimentai dviems vandens lašeliams – Santai ir Samantai. Už sugaudytas šventės akimirkas – koks skirtumas, kuri spragsėjo fotoaparatu.

Apkabinimai ir šypsenos iki ausų Aušrytei ir Giedrutei – mieloms ir optimistiškoms raudonmaikučių vedlėms – už saldžių medalių vėrinį bei Ernestos Baužaitės knygutę „Egzaltuota“. Būtinai perskaitysime ir pasidalinsime.

Stiprūs rankos spustelėjimai – Jolantai, Danguolei, Nijolei – už ilgus svetimų istorijų išklausymo, minčių priėmimo ir atidavimo metus. Dalintis yra jėga! Mums, naujokėms, įsiminė padrąsinimai mokytojų – Jūratės, Aušrinės, Ilonos – leisti skambinančiajai išsisakyti, neskubinti ir neskubėti, o tiesiog pabūti su ja. Nebijoti suklysti – juk visiems taip nutinka. Nes visad būna pirmieji kartai.

Vienžo, piknikas užskaitytas! Daug spalvotų minčių, šypsenų – nuo ausies iki ausies, jaukių apsikabinimų ir didelio noro vėl susimatyti.
Mes esam, ir mes būsim!

 

Tekstą paruošė:
Birutė Jančienė
Pagalbos moterims linijos savanorė

Savanorystė Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje

 

Naujausi įrašai

Šokio-judesio terapija moterims

Šokio-judesio terapija moterims

Skyrybos yra ilgas, sudėtingas ir daug energijos reikalaujantis procesas. Šis procesas neišvengiamai atneša daugybę pokyčių moters gyvenime. Net jei moteris nutraukia žalingus santykius, išgyventa...

Savanorių piknikas 2022

Savanorių piknikas 2022

Palydėdamos vasarą, nejučia ir vėl užleidžiančią vietą spalvingam rudeniui, rugpjūčio 27 dieną Kauno Pagalbos moterims linijos savanorės susibūrė į jau tradiciją tapusį, kiekvienais metais vis...

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis 2022

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis 2022

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis – ypatinga, svarbi, nebeatsiejama kiekvienos vasaros dalis, kuri kasmet suburia didelį būrį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savanorių. Savanorių Sąskrydis...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.