X

Palydint vasarą – Savanorių piknikas

Savanorystė emocinės paramos linijoje, moterų bendrystė, iššūkiai, su kuriais susiduria motociklus vairuojančios moterys, drąsa siekti svajonių… Šiomis temomis paskutinį vasaros šeštadienį pabendrauti kviečia savanoriška emocinės paramos tarnyba „Pagalbos moterims linija“.

Kauno senamiestyje jau antrus metus iš eilės organizuojamas Savanorių piknikas, prie kurio kviečiami prisijungti ir susidomėję kauniečiai bei miesto svečiai. Šiais metais renginys ypatingas tuo, kad prie jo prisijungs tarptautinei motociklininkių asociacijai priklausančios Lietuvos motociklininkės.

 

Emocinė parma moterims

Kad emocinė pagalba yra labai reikalinga, rodo kasmet augantis skambinančių ir ieškančių pagalbos bei palaikymo žmonių skambučių skaičius. 2019 m. buvo atsakyta į 17 tūkstančių skambučių, tai yra daugiau nei 45 pokalbiai per dieną, nors norinčiųjų prisiskambinti buvo dvigubai daugiau. 2020 m. karantino metu padidinus budėjimo valandų skaičių buvo atsiliepiama ir į 70 skambučių per dieną. 2020 m. rugpjūčio mėn. Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis „Pagalbos moterims linija” savanorių komandai įteikė padėką už pagalbą Lietuvai kovoje su COVID-19 virusu.

 

Savanorystė Pagalbos moterims linijoje

Emocinė pagalba PML pagrįsta savanoryste – 2020 m. PML darbavosi 151 savanorės iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus.

Norinčioms įsijungti į savanorystę, nereikia turėti specialaus išsilavinimo ar darbo patirties. Savanorėms yra organizuojami apie 4 mėnesius trunkantys intensyvūs mokymai, kurių metu įgyjama reikalingų žinių bei įgūdžių. Iš savanorių tikimasi, kad jos bus empatiškos, motyvuotos padėti kitiems ir galės dalį laiko skirti savanoriškai veiklai.

Ne viena savanorė pamini, kad atėjusi padėti kitiems, pati gauna daug naudos. Išmoksta geriau pažinti save, susigaudyti savo jausmuose, įgyja naujų žinių apie tai, kaip bendrauti su aplinkiniais, ar net įveikia asmeninius sunkumus. Be to, mokymų ir kitų veiklų metu PML savanorės patiria, kokia stipri ir palaikanti gali būti moteriška bendrystė. Savanorių bendruomenėje kuriama saugumu ir pasitikėjimu pagrįsta atmosfera skatina savanores dalintis patirtimi, palaikyti viena kitas, siekti savo tikslų, tobulėti.

 

Savanorių piknikas

Jau tradiciniu tampančio Savanorių pikniko vienas iš tikslų – skatinti didesnį moterų įgalinimą. Todėl į šį  paskutinį vasaros šeštadienį vyksiantį renginį buvo pakviestos prisijungti Lietuvos motociklininkės – WIMA Lietuva atstovės.

WIMA Lietuva buvo įsteigta 2018 m. gruodį ir yra tarptautinės motociklininkių asociacijos WIMA (angl. Women International Motorcycle Association), įkurtos 1950 m., atstovybė Lietuvoje. WIMA Lietuva  siekia suburti visas moteris, besidominčias motociklais, paskatinti jų draugystę ir paramą vienos kitoms. Vienybė, drąsa, stiprybė, svajonė – šios temos artimos ir aktualios tiek PML savanorėms, tiek WIMA Lietuva motociklininkėmis, apie jas diskutuos renginio dalyvės.

Renginys nemokamas, visiems atviras. Susitikime Kauno pilies amfiteatre (prie Papilio g. 3 pastato) paskutinį vasaros šeštadienį 15 val.!

 

Savanorystė Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje

 

Naujausi įrašai

Paroda „Moters portretas”

Paroda „Moters portretas”

„Parko galerijoje“ spalio 12 dieną įvyko parodos „Moters portretas“ atidarymas. Renginyje per meną priminta apie "Pagalbos moterims liniją", moterų bendrystės svarbą bei psichologinę sveikatą....

Savanorių piknikas 2023

Savanorių piknikas 2023

Belikus vos kelioms dienoms iki vasaros pabaigos, rugpjūčio 26 d., Kauno padalinio Pagalbos moterims linijos savanorės gausiu būriu susirinko į kasmetinį savanorių pikniką. Ne veltui pasirinkta ir...

Dviračių žygis 2023

Dviračių žygis 2023

Pagalbos moterims linijos Kauno padalinio savanorės nepabūgusios lietingo oro liepos 30 dieną leidosi į smagų, iššūkių kupiną dviračių žygį. Šauni kompanija, geras nusiteikimas – ko daugiau reikia...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.