Konferencija „AŠ-SAVANORIS“

Jau tapo tradicija, kad vasarą nemaža dalis Pagalbos moterims linijos savanorių susiburia kartu.

Daug įtampos, baimės ir nežinomybės visiems atnešęs COVID-19 pandemijos laikotarpis išryškino emocinės paramos visuomenėje svarbą. Pandemijos metu Pagalbos moterims linijos savanoriai dar labiau susitelkė ir savanoriškai veiklai teikiant emocinę paramą telefonu ir internetu visiems besikreipiantiems skyrė dar daugiau savo laiko, jėgų ir energijos.

Vos tik atsirado galimybė vėl susiburti gyvai, nusprendėme kasmetinį bendrą vasaros renginį orientuoti į pačius svarbiausius linijoje žmones – savanorius – ir dėmesį skirti jų emocinei gerovei, motyvacijos ir bendrystės stiprinimui.

Taigi, liepos 10-11 dienomis būrys Pagalbos moterims linijos savanorių iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus susitiko Kernavėje, kur vyko konferencija „AŠ – SAVANORIS“.

Konferencijos metu savanorius dar didesnės bendrystės link lydėjo lektorė Jurgita Skiparienė. Ji atvirai ir jautriai dalijosi savo patirtimi, susijusia su savanoryste ir darbu su savanoriais VšĮ „Krizių įveikimo centre“. Vėliau, dalindamasi savo žiniomis, patirtimi ir įtraukdama į praktines užduotis nuo AŠ prie MES savanorius vedė visuomet energinga lektorė Rima Vanagė. Galiausiai pirmąją konferencijos dieną vainikavo protmūšis „Istorija kitaip: ko nežinai apie moteris?“ (rengėjas – „Lygių galimybių plėtros centras“).

Protmūšio metu dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie daugybę mūsų šalies įkvepiančių šimtmečio herojų moterų, kurios, dalyvavo politinėje, visuomeninėje, mokslo, švietimo, labdaros, sporto, meninėje veikloje. Jos įnešė reikšmingą indėlį į Lietuvos politinio ir visuomeninio gyvenimo, kultūros, mokslo, sporto vystymą ir puoselėjimą.

Antrąją konferencijos dieną dalyviai susipažino su senąją Lietuvos sostine, aplankė žymias Kernavės vietas, bendravo tarpusavyje ir dalijosi patirtimis.

 

Savanorių atsiliepimai apie konferenciją

„Buvo įdomūs užsiėmimai, puikios lektorės, o viską vainikavo proto mūšis! Pasirodė, kokios azartiškos ir šaunios mūsų savanorės!!!“ (Aldona)

“Tai vieningumas, pastiprinimas, bendrystė, kurios dėka savanorystė įgauna dar didesnę prasmę. Nuostabus renginys leidęs pabūti su bendramintėmis, savanorėmis iš visos Lietuvos. Jaučiuosi laiminga, galėdama susipažinti, gauti vertingų mokymų, leisti laisvalaikį, pasikrauti teigiamos energijos, gerų emocijų, žinių. Tai buvo neįkainojamai vertingas savaitgalis.” (Janina)

„Konferencijos metu turėjome puikią progą susitikti su seniai matytomis kolegėmis iš kitų miestų, tai pat susipažinti su dar nesutiktomis savanorėmis ir tai mane labai džiugino. Jaučiau merginų bendrystę, nuoširdumą ir norą dalintis gera energija. Seminarų metu išgirsta informacija buvo ne tik aktuali, bet taip pat įkvepianti ir motyvuojanti, todėl namo grįžau kupina naujų pamąstymų ir impulso veikti. Esu dėkinga organizatorėms už puikų renginį ir šiltą atmosferą.” (Gabija)

 

Ačiū dalyviams, lektoriams ir iki kitų susitikimų!

* Konferencija “AŠ–SAVANORIS“ Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, projekto „Tu gali!” dalis.

 

Savanorystė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje

 

Naujausi įrašai

Šokio-judesio terapija moterims

Šokio-judesio terapija moterims

Skyrybos yra ilgas, sudėtingas ir daug energijos reikalaujantis procesas. Šis procesas neišvengiamai atneša daugybę pokyčių moters gyvenime. Net jei moteris nutraukia žalingus santykius, išgyventa...

Savanorių piknikas 2022

Savanorių piknikas 2022

Palydėdamos vasarą, nejučia ir vėl užleidžiančią vietą spalvingam rudeniui, rugpjūčio 27 dieną Kauno Pagalbos moterims linijos savanorės susibūrė į jau tradiciją tapusį, kiekvienais metais vis...

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis 2022

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis 2022

Pagalbos moterims linijos savanorių Sąskrydis – ypatinga, svarbi, nebeatsiejama kiekvienos vasaros dalis, kuri kasmet suburia didelį būrį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savanorių. Savanorių Sąskrydis...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.