X

Konferencija „AŠ-SAVANORIS“

Jau tapo tradicija, kad vasarą nemaža dalis Pagalbos moterims linijos savanorių susiburia kartu.

Daug įtampos, baimės ir nežinomybės visiems atnešęs COVID-19 pandemijos laikotarpis išryškino emocinės paramos visuomenėje svarbą. Pandemijos metu Pagalbos moterims linijos savanoriai dar labiau susitelkė ir savanoriškai veiklai teikiant emocinę paramą telefonu ir internetu visiems besikreipiantiems skyrė dar daugiau savo laiko, jėgų ir energijos.

Vos tik atsirado galimybė vėl susiburti gyvai, nusprendėme kasmetinį bendrą vasaros renginį orientuoti į pačius svarbiausius linijoje žmones – savanorius – ir dėmesį skirti jų emocinei gerovei, motyvacijos ir bendrystės stiprinimui.

Taigi, liepos 10-11 dienomis būrys Pagalbos moterims linijos savanorių iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus susitiko Kernavėje, kur vyko konferencija „AŠ – SAVANORIS“.

Konferencijos metu savanorius dar didesnės bendrystės link lydėjo lektorė Jurgita Skiparienė. Ji atvirai ir jautriai dalijosi savo patirtimi, susijusia su savanoryste ir darbu su savanoriais VšĮ „Krizių įveikimo centre“. Vėliau, dalindamasi savo žiniomis, patirtimi ir įtraukdama į praktines užduotis nuo AŠ prie MES savanorius vedė visuomet energinga lektorė Rima Vanagė. Galiausiai pirmąją konferencijos dieną vainikavo protmūšis „Istorija kitaip: ko nežinai apie moteris?“ (rengėjas – „Lygių galimybių plėtros centras“).

Protmūšio metu dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie daugybę mūsų šalies įkvepiančių šimtmečio herojų moterų, kurios, dalyvavo politinėje, visuomeninėje, mokslo, švietimo, labdaros, sporto, meninėje veikloje. Jos įnešė reikšmingą indėlį į Lietuvos politinio ir visuomeninio gyvenimo, kultūros, mokslo, sporto vystymą ir puoselėjimą.

Antrąją konferencijos dieną dalyviai susipažino su senąją Lietuvos sostine, aplankė žymias Kernavės vietas, bendravo tarpusavyje ir dalijosi patirtimis.

 

Savanorių atsiliepimai apie konferenciją

„Buvo įdomūs užsiėmimai, puikios lektorės, o viską vainikavo proto mūšis! Pasirodė, kokios azartiškos ir šaunios mūsų savanorės!!!“ (Aldona)

“Tai vieningumas, pastiprinimas, bendrystė, kurios dėka savanorystė įgauna dar didesnę prasmę. Nuostabus renginys leidęs pabūti su bendramintėmis, savanorėmis iš visos Lietuvos. Jaučiuosi laiminga, galėdama susipažinti, gauti vertingų mokymų, leisti laisvalaikį, pasikrauti teigiamos energijos, gerų emocijų, žinių. Tai buvo neįkainojamai vertingas savaitgalis.” (Janina)

„Konferencijos metu turėjome puikią progą susitikti su seniai matytomis kolegėmis iš kitų miestų, tai pat susipažinti su dar nesutiktomis savanorėmis ir tai mane labai džiugino. Jaučiau merginų bendrystę, nuoširdumą ir norą dalintis gera energija. Seminarų metu išgirsta informacija buvo ne tik aktuali, bet taip pat įkvepianti ir motyvuojanti, todėl namo grįžau kupina naujų pamąstymų ir impulso veikti. Esu dėkinga organizatorėms už puikų renginį ir šiltą atmosferą.” (Gabija)

 

Ačiū dalyviams, lektoriams ir iki kitų susitikimų!

* Konferencija “AŠ–SAVANORIS“ Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, projekto „Tu gali!” dalis.

 

Savanorystė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje

 

Naujausi įrašai

Paroda „Moters portretas”

Paroda „Moters portretas”

„Parko galerijoje“ spalio 12 dieną įvyko parodos „Moters portretas“ atidarymas. Renginyje per meną priminta apie "Pagalbos moterims liniją", moterų bendrystės svarbą bei psichologinę sveikatą....

Savanorių piknikas 2023

Savanorių piknikas 2023

Belikus vos kelioms dienoms iki vasaros pabaigos, rugpjūčio 26 d., Kauno padalinio Pagalbos moterims linijos savanorės gausiu būriu susirinko į kasmetinį savanorių pikniką. Ne veltui pasirinkta ir...

Dviračių žygis 2023

Dviračių žygis 2023

Pagalbos moterims linijos Kauno padalinio savanorės nepabūgusios lietingo oro liepos 30 dieną leidosi į smagų, iššūkių kupiną dviračių žygį. Šauni kompanija, geras nusiteikimas – ko daugiau reikia...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.