Socialinė iniciatyva „Išklausant moteris“

Kviečiame susitikti nuostabioje meninėje erdvėje „Parko galerija“. Tai ypatinga vieta, kur atsiskleidžia slapčiausi menininkų sumanymai, kur gali pamiršti savo kasdieninius vargus ar net pagauti kažką neapčiuopiamai džiuginančiai malonų.

Gruodžio 4d. 18val. pristatysime emocinės pagalbos tarnybą – „Pagalbos moterims liniją“. Pagrindinis „Pagalbos moterims linijos“ tikslas – suteikti emocinę paramą tuo metu, kai jos labiausiai reikia: padėti įveikti psichologinę krizę, informuoti apie kitas pagalbos galimybes. Į liniją gali nemokamai skambinti ir rašyti laiškus žmonės, savo gyvenime susiduriantys su įvairiais sunkumais ir skaudžiais išgyvenimais. Šiuo metu emocinė parama teikiama kasdien nemokamu telefonu 8 800 66366 ir internetu pagalba@moteriai.lt.

Šiais metais jaunos rašytojos, gyvenančios Danijoje, Ernestos Baužaitės pakviesti įgyvendiname socialinę iniciatyvą „Išklausant moteris“.

Tai knygos pavadinimas, kurią galima atsisiųsti nemokamai:
https://arskaitei.lt/parduotuve/isklausant-moteris/

„Išklausant Moteris.“ – apsakymų rinkinys apie moteris moterims (taip teigia pati autorė). Šį rinkinį sudaro 19 nedidelės apimties apsakymų, kuriuos sieja viena tematika – moterų gyvenimas. Tarp išgalvotų (arba ne visai) moterų gyvenimų – trumpos tikros likimo nuotrupos moterų, kurios įkvėpė autorę – iš viso pasaulio, skirtingų laikmečių ir skirtingų rasių. Tokia knygos komponavimo metodika atrodo logiška – po subjekto audrų galima palyginti istorijas – sukurtos, išgalvotos, o greta – tikros, faktais grįstos, kartais dar painesnės ir skaudesnės. Tai jau po truputį pradeda kurti savotišką autorės misijos vaizdą – norą prakalbinti ir diskutuoti su savo knygos moterimis ir skaitytojais.

Visas apsakymų rinkinys skelbia moterų tikėjimo, pasitikėjimo, pasirinkimo ir savirealizacijos laisvę. Autorė išgyvena skaudžius likimus, puse lūpų šypsosi scenoje pasirodžiusiems erotiniams žaidimams, žvelgia į pasaulį atviru, demokratišku, tačiau vis dar moteriškai švelniu ir rūpestingu žvilgsniu. Sunki vaikystė – dar ne nuosprendis, o vidinė jėga dažnai būna prikeliama. Tik reikia palaikymo. „Išklausant Moteris“ – palaikymo gestas sau ir kitoms moterims.

Socialinė iniciatyva pristatyta visuomenei per „Baltojo kaspino“ festivalį 2018 12 04 Parko galerijoje Kaune.

Renginys nemokamas.

Straipsnis apie autorę.

 

Susiję įrašai

Su gimtadieniu, „Pagalbos moterims linija“!

Su gimtadieniu, „Pagalbos moterims linija“!

Vasario 15 d. – mūsų linijos gimtadienis. Nežinome, ar data buvo parinkta apgalvotai, ar atsitiktinai, nes „Pagalbos moterims linijos“ gimtadienio diena įsiterpusi tarp dviejų gražių švenčių: meilės...

LEPTA konferencija 2021

LEPTA konferencija 2021

Apie emocinės paramos teikimą besitęsiančios pandemijos sąlygomis – LEPTA konferencijoje 2021 m. rugsėjo 11-12 d. Klaipėdoje vyko kasmetinė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA)...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.