Šokio – judesio terapija moterims, išgyvenančioms skyrybų krizę. Kviečiame į 10 sesijų ciklą, kuris padės sumažinti stresą, pagerinti fizinę bei dvasinę būseną, bei atrasti emocinį palaikymą.
Skyrybos – tai trauminė patirtis
Skyrybos yra ilgas, sudėtingas ir daug energijos reikalaujantis procesas. Šis procesas neišvengiamai atneša daugybę pokyčių moters gyvenime. Net jei moteris nutraukia žalingus santykius, išgyventa trauminė patirtis jau „nugulusi“ jos kūno atmintyje. Greta skausmingos patirties moteris papildomai patiria skyrybų proceso ir ateities nerimą.
Išgyvenant krizinį etapą, sunku atpažinti ir reguliuoti jausmus bei emocijas. Kūno patiriamas stresas ir kylančios neigiamos emocijos gali greitai išprovokuoti sunkesnę ligą. Todėl ypatingai svarbu šiuo periodu rūpintis emocine ir fizine sveikata bei socializacija. Šokio – judesio terapija yra būdas stiprinti asmens psichoemocinę būseną ir mažinti socialinės atskirties jausmą.
Besiskiriančiai ar išsiskyrusiai moteriai labai svarbu laiku suteikti tinkamą pagalbą – informacinę, psichologinę, finansinę, emocinę. Siekiant stiprinti emocinę ir psichologinę moters sveikatą, rekomenduojama lankyti individualias psichologo konsultacijos ar dalyvauti savipagalbos grupėse. Dalyvaudamos bendraminčių grupėse, moterys vienos kitas palaiko, jaučiasi suprastos, o jausmų ir patirčių pasidalinimai palengvina naštą bei mažina neigiamas emocijas. Savipagalbos grupės dalyvės vienos kitoms padeda ne tik spręsti problemas, bet taip pat suvokti savo galimybes esamoje situacijoje.
Šokio – judesio terapija ir jis nauda
Šokis nuo senų laikų naudojamas kaip terapinė priemonė ir bendravimo būdas. Pagrindinis įrankis šokyje yra asmens kūnas, kuriame glūdi autentiška patirtis ir išgyvenimai. Nors kūnas yra pagrindinis įrankis, tačiau kartu su juo terapijoje sąveikauja asmens protas ir jausmai. Vaizduotės, simbolių ir kitų metodų naudojimas šokio – judesio terapijoje gali būti svarbus grupinio proceso aspektas, padedantis užmegzti ryšį per empatinį jautrumą.
Emilija Kinčiūtė yra šokio – judesio terapeutė, Lietuvos šokio – judesio terapijos asociacijos narė ir Wide Open judesio studijos įkūrėja. Ji veda grupinius terapinius judesio užsiėmimus suaugusiems, kurių tikslas skatinti žmones rūpintis emocine sveikata bei suteikti „įrankius“ tai daryti savarankiškai. Terapeutė nusprendė savanoriškai prisidėti siūlant emocinę paramą moterims ir organizuojant nemokamą 10 šokio – judesio terapijos sesijų ciklą moterims, išgyvenančioms skyrybų krizę.
Išvados po šokio – judesio terapijos ciklo:
• Dalyvės išreiškė stiprų fizinės veiklos poreikį, pastebėdamos, jog judesys padeda atpalaiduoti kūną ir mintis, išreikšti užslėptus jausmus bei emocijas. Moterys pastebėjo, jog kūnas ir jo kuriamas judesys yra pagrindinis įrankis streso mažinimui ir jo įveikimui, savivertės stiprinimui ir pasitikėjimui;
• Terapinės praktikos metu išryškėjo teigiamas šokio – judesio terapijos poveikis skyrybas išgyvenančių moterų fizinei, emocinei ir dvasinei būsenai. Teigiamas poveikis neužsibaigia užsiėmimais ir sudaro galimybę tolimesniam asmenybės augimui bei gebėjimo įveikti ateities krizes stiprinimui;
• Taip pat išryškėjo socialinio palaikymo svarba. Bendrumo jausmas bei priklausymas bendruomenei – vienas iš motyvuojančių ir skatinančių emocinį gijimą veiksnių.
Plačiau apie studiją – http://wideopen.lt/ (V. Pociūno g. 8, Vilnius)
Facebook puslapis – https://www.facebook.com/wideopenjudesiostudija
Judesio studijos įkūrėjos mob. nr. +37063860723
Taip pat skaitykite: Kaip išgyventi skyrybas ir nepalūžti?
Nemokama psichologinė pagalba visą parą – Pagalbos moterims linija