„Pagalbos moterims linijos“ jubiliejus
„Pagalbos moterims linija“, teikianti nemokamą psichologinę pagalbą, švenčia jubiliejų. Jau 20 metų girdime moteris!
Vasario 15 d., ketvirtadienį, 09:30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje “Pagalbos moterims linija” organizavo spaudos konferenciją “Jau 20 metų girdime moteris”. Konferencija skirta linijos veiklos 20-mečiui paminėti ir atkreipti visuomenės dėmesį į moterų emocinę sveikatą bei pagalbos moterims poreikį.
Jau 20 metų, kaip ši savanoriška psichologinės pagalbos tarnyba yra pasiruošusi išgirsti kiekvieną moterį, išgyvenančią emocinius sunkumus. Per du dešimtmečius linijoje turėta daugiau nei 215 tūkstančių pokalbių, o taip pat sukurta glaudi savanorių bendruomenė, kurią šiai dienai sudaro virš 300 asmenų.
Pagalbos teikimo ir savanorystės sankirtoje, „Pagalbos moterims linija“ ne tik prisideda prie moterų emocinės savijautos gerinimo, bet ir visuomenės emocinio brandumo ugdymo bei savanoriškos veiklos idėjos Lietuvoje skatinimo bei sklaidos.
Savanorystė „Pagalbos moterims linijoje“
„Pagalbos moterims linijos” veikloje svarbiausias žmogus – savanoris. Visi linijos savanoriai prieš pradėdami teikti emocinę paramą pirmiausia baigia intensyvius mokymus, kurių metu įgyja reikiamų teorinių žinių bei praktinių įgūdžių. Čia esančios savanorės apie savo patirtį atsiliepia tik šiltais žodžiais.
Savanorė Daiva teigia: „Pagalbos moterims linija leidžia pamatyti koks spalvotas yra pasaulis ir kaip skirtingai visi matome tas spalvas. Visi mes turime skirtingas vaivorykštes, tačiau dėl nemalonių įvykių gyvenime lieka tik kelios niūrios spalvos. Todėl, kaip Pagalbos moterims savanorės, esame čia tam, kad nebūtų vien pilka ir juoda. Norime sugrąžinti gyvenimui spalvas! Juk pokalbis gydo.”.
Nors visos savanorės yra skirtingos, su skirtingomis gyvenimo istorijomis, tačiau svarbiausias ir labiausiai jas vienijantis bruožas – noras padėti.
Nemokama psichologinė pagalba
Linijos savanorės besąlygiškai priima ir yra pasiruošusios išgirsti kiekvieną žmogų, padeda suprasti jausmus bei mintis, padrąsina ir suteikia reikiamą informaciją apie tolimesnės pagalbos būdus. Visuomet pasiekiama psichologinė pagalba, palaikymas ir informacija gali padėti išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių asmens fizinei ir psichinei sveikatai, taip pat palengvinti esamos krizės išgyvenimą, sumažinti savižudybės riziką.
Dėl šių priežasčių „Pagalbos moterims linija“ veikia kasdien, visą parą, o teikiama pagalba yra visiškai nemokama ir prieinama net trimis skirtingais būdais: telefonu, elektroniniais laiškais arba pokalbiu internetu (angl. chat). Visi pokalbiai konfidencialūs ir anonimiški, t. y. lieka tik tarp savanorės ir besikreipiančiojo pagalbos, kas suteikia saugumo bei padrąsina išsipasakoti.
Psichologinės pagalbos poreikis išlieka didelis
Minint 20-uosius gyvavimo metus, pastebima, kad poreikis psichologinei pagalbai išlieka didelis. 2023 m. „Pagalbos moterims linijoje“ atsakyta į 25 784 skambučius ir 602 elektroninius laiškus, turėti 1 323 pokalbiai internetu. Fiksuojami įvairūs moterų emociniai ir socialiniai sunkumai: vienišumas, psichikos sutrikimai, santykių problemos, smurtas, netektys, skyrybos, depresija, savižudybės rizika ir t.t.
Apie linijos poreikį bei teikiamą naudą visuomenei sužinoma ir iš anonimiškų, į liniją pagalbos besikreipusių asmenų, atsiliepimų:
„Skambutis šiuo numeriu padeda labiau nei psichologas. Porą kartų skambinau ir pokytis buvo milžiniškas, tiesiog išgelbėta emocinė gyvybė ir iš to sekanti sveikata”
„Ačiū Tau, Savanore. Šiąnakt buvai su manim, leidai išjaust, išbūt, išverkt. Džiaugiuosi jog vakar mano gyvenimas nesustojo ir dar vieną dieną esu čia”
„Dėkoju už naktį vykusį pokalbį, už išklausymą. Po pokalbio man palengvėjo. Nusiraminau ir galiausiai pajėgiau užmigti”.
Tai – didžiausias ir svarbiausias atlygis, kurį gauna „Pagalbos moterims linijos“ bendruomenė.
“Pagalbos moterims linijos” veikla bei perspektyvos
Spaudos konferencijos metu buvo pristatyta “Pagalbos moterims linijos” veikla 20 metų patirties perspektyvoje, taip pat atsakoma į klausimus, su kokiais emociniais sunkumais Lietuvoje moterys susiduria dažniausiai ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad moterų psichinė sveikata Lietuvoje gerėtų.
Spaudos konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo narys Linas Slušnys, taip pat dalyvavo Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos vykdantysis direktorius Tomas Baranovas, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro direktorė Dalia Puidokienė, Kauno moterų linijos psichologė Aušrinė Krikščionaitienė, Moterų informacijos centro psichologė, Pagalbos moterims linijos programos Vilniuje vadovė Roberta Pauliuščenkaitė.
Pagalbos visada galite kreiptis šiais trimis būdais:
Psichologinė pagalba telefonu
Psichologinė pagalba internetu
Psichologinė pagalba elektroniniais laiškais
Nemokama psichologinė pagalba visą parą – Pagalbos moterims linija
Kviečiame prisijungti prie mūsų savanorių komandos Vilniuje, Kaune, Kaipėdoje, arba nuotoliniu būdu:
Savanorystė „Pagalbos moterims linijoje”
Taip pat skaitykite:
Pagalbos moterims linija: nemokama psichologinė pagalba ir dieną, ir naktį