X

Psichologinė pagalba internetu Pagalbos moterims linijoje

Pokalbio internetu langai bus atverti kiekvieną vakarą 17–22 val. visą savaitę.

 

Psichologinės pagalbos visada galite kreiptis šiais 3 būdais:

1. Skambinti telefonu 8 800 66366 visą parą, pokalbiai nemokami.
2. Siųsti el. laišką adresu https://pagalbosmoterimslinija.lt/laiskas-pagalbos-moterims-linijai/. Atsakymas Jus pasieks per 24 val.
3. Pasikalbėti internetu (angl. chat) adresu www.pagalbosmoterimslinija.lt, paspaudus „Pokalbiai internetu“, visomis savaitės dienomis 17–22 val.

 

Psichologinė pagalba internetu.

Pagalbos moterims linijos koordinatorė A. Stankūnienė sako, kad psichologinė pagalba internetu tampa saugi ir patikima bendravimo forma daugeliui žmonių, ypač jaunesniems. Tiesioginį pokalbį internetu renkasi moterys, kurios nedrįsta skambinti, kalbėtis su savanore gyvai arba neturi tam sąlygų. Pavyzdžiui, nėra galimybės skambinti, nes namuose šalia būna smurtautojas ir nuolat klausosi. Arba namie yra vaikai ir moteris nenori prie jų kalbėti apie savo jausmus bei problemas. Kartais būna ir taip, kad moteris tiesiog nepajėgi kalbėti dėl užplūdusių jausmų, ašarų – tada ji rašo.

Viskas, ką reikia padaryti, tai 17–22 val. (Lietuvos laiku) mobiliajame įrenginyje ar kompiuterio naršyklės lange įvesti www.pagalbosmoterimslinija.lt ir paspausti ant dešinėje esančio mygtuko „Pasikalbėkime internetu“. Jūs būsite tiesiogiai sujungta su savanore ir pokalbyje dalyvausite tik dviese. Tokie susirašinėjimai visada yra anonimiški ir konfidencialūs.

Labai svarbu, kad šis psichologinės pagalbos būdas prieinamas ir svetur gyvenantiems tautiečiams. Neretai užsienyje dirbantys ar studijuojantys asmenys patiria įvairių sunkumų, jaučia liūdesį, ilgesį, vienatvę, yra sutrikę, pasimetę ir neturi su kuo pasidalyti savo išgyvenimais. Pokalbis internetu su savanoriu gali būti vienintelė galimybė gauti reikiamą ir skubią psichologinę pagalbą.

Tad psichologinės pagalbos internetu tikslas – suteikti pagalbą kiekvienam sunkumus patiriančiam žmogui, nesvarbu, kur jis bebūtų.

 

Pagalbos moterims linija skirta kiekvienai sunkumus patiriančiai moteriai

„Pagalbos moterims linija“ – tai savanoriška psichologinės pagalbos tarnyba, teikianti emocinę paramą asmenims, patiriantiems smurtą, išgyvenantiems krizes ar kitas sudėtingas gyvenimo situacijas. Pagrindinis linijos tikslas – suteikti psichologinę pagalbą tada, kai žmogui jos labiausiai reikia, padėti įveikti psichologinę krizę, informuoti apie kitas pagalbos galimybes.

Diduma besikreipiančiųjų pagalbos renkasi pagalbos telefonu būdą. Tačiau kreiptis pagalbos galima ir laiškais: „Pagalbos moterims linija“ į elektroninius laiškus atsako nuo 2011 m. Parašiusiems savanorės atsako per vieną dieną. Rašyti laiškus gali ir užsienyje gyvenantys tautiečiai.

Visi 3 psichologinės pagalbos teikimo būdai (telefonu, el. paštu, pokalbiais internetu) skirti toms, kurioms reikia supratimo ir palaikymo, apėmus nerimui dėl santykių, neištikimybės ar dėl atsiradusių problemų darbe. Jei kankina netekties skausmas ar mirties baimė, sergate depresija, išgyvenate skyrybas, patiriate stresą, nerimą, jaučiatės vieniša, kyla agresija, nepasitikite savimi, vargina ligos, panikos priepuoliai ar mintys apie gyvenimo prasmę, sulauksite emocinės paramos.

Koordinatorė primena, kad nemokami pokalbiai telefonu veikia tik Lietuvoje išduotoms mobiliojo ryšio SIM kortelėms su lietuviškais numeriais. Tuo tarpu užsienyje gyvenantiems tautiečiams siūlome psichologinę pagalbą internetu (chat) bei elektroniniais laiškais.

Jūs visada būsite priimta ir išklausyta, nesvarbu, ką išgyvenate, be jokių išankstinių nuostatų ar pamokslavimų. Jeigu tik norėsite – linijos savanorės nukreips Jus tolesnei pagalbai. Todėl psichologinės pagalbos tikslas – suteikti pagalbą kiekvienai sunkumus patiriančiai moteriai, nesvarbu, kur ji bebūtų. Net ir toms, kurios gyvena užsienio šalyse ir neturi galimybės skambinti telefonu.

 

Ilginamas pokalbių internetu darbo laikas

Matydama, kad poreikis kalbėtis internetu auga, „Pagalbos moterims linija“ ilgina šio emocinės paramos būdo laiką: nuo gruodžio 1 d. kreiptis pagalbos galima kiekvieną dieną 17–22 val. (Lietuvos laiku).

Visi skambučiai, laiškai ir pokalbiai internetu pagalbos linijoje yra anonimiški ir konfidencialūs. Pokalbis telefonu arba internetu dažniausiai trunka iki valandos – toks laikas pats produktyviausias. Jeigu kyla grėsmė skambinančiojo sveikatai ar gyvybei, savanoris, pašnekovui sutikus, gali iškviesti pagalbą.

Tad nesvarbu, kurį pagalbos būdą pasirinks moteris, ji visada bus priimta ir išklausyta be jokių išankstinių nuostatų ar pamokslavimų.

 

Kitame laido gale – moterys su didžiule patirtimi

Pagalbos moterims linijoje dirba įvairaus amžiaus savanorės. Neretai jos pačios buvo susidūrusios su gyvenimo sunkumais ir išgyveno dvasinį skausmą. Visos savanorės yra praėjusios atranką, baigusios specialius psichologinės pagalbos teikimo mokymus ir yra pasirengusios jums padėti.

Moterys skambina ir rašo dėl pačių įvairiausių problemų. Tai tarpusavio santykiai, nesutarimai su vaikais, rūpesčiai darbe, netektys, ligos, dėl COVID 19 kilusios problemos ir daugybė sudėtingų emocinių būsenų. Kartais būna akimirkų, kai užklumpa ne viena bėda, o visa krūva sunkumų. Tada pačiai moteriai suvokti, nuo ko reikėtų pradėti, būna nelengva.

Moterys skambina, norėdamos susigaudyti, kas vyksta, suprasti, kas tuo metu yra opiausia, ir rasti išeitį iš susidariusios padėties. Kai vienu metu apninka daug prieštaringų jausmų, nepažįstamas pašnekovas gali tapti geriausiu patarėju. Svarbiausia, kad žmogus neliktų vienas su savo skausmu, skaudžiomis emocijomis ir rastų bent mažiausią galimybę pamatyti šviesą. Savanorių tikslas ne patarinėti, o pabūti su skambinančiuoju sunkią akimirką, padėti jam susigaudyti, kas vyksta, ir leisti suprasti, kad niekas netrunka amžinybę. Juk gyvenime būna ir juodų, ir šviesių dienų.

„Pagalbos moterims linijos“ savanoriai stengiasi padėti paskambinusiems žmonėms išsikalbėti, išsakyti slegiančias emocijas, pasidalyti skausmu ir, atrodytų, beviltiškomis problemomis. Pokalbiu siekiama, kad įtampa atslūgtų, o nepakeliami rūpesčiai taptų šiek tiek lengvesni. Bent jau tą akimirką, kai moteris pasakoja, o jos klauso, situacija tampa ramesnė, įtampa atslūgsta, kyla racionalesnių minčių ir sprendimų. Kartais pakanka moterį palaikyti, padrąsinti, kad ji pakeltų galvą ir suprastų turinti galimybių pakeisti savo gyvenimą norima linkme.

Tad sunkią akimirką nelikite viena – išdrįskite kreiptis pagalbos, kuri kartais yra arčiau, nei galite įsivaizduoti. Labai svarbu, kad kiekviena moteris būtų pasiekta ir išklausyta, nes atviras bei nuoširdus pokalbis padeda aiškiau susidėlioti mintis, neužsidaryti savo skausme ir vienatvėje.

 

Psichologinė pagalba internetu
Psichologinė pagalba telefonu
Psichologinė pagalba elektroniniais laiškais

 

Nemokama psichologinė pagalba visą parą – Pagalbos moterims linija

 

Naujausi įrašai

Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę?

Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę?

Tiems, kam yra tekę kalbėti viešai, žino, kad dažnai viešojo kalbėjimo baimė ar nerimas prasideda gerokai anksčiau prieš svarbų susitikimą ar renginį. Tikriausiai dauguma yra susidūrę su jauduliu...

Narcisizmas – didžiulis susirūpinimas savimi

Narcisizmas – didžiulis susirūpinimas savimi

Narcisizmas arba narcisistinis asmenybės sutrikimas yra psichinės sveikatos būklė, kai žmogus nepagrįstai jaučia, kad yra geresnis už kitus. Iš esmės, nemaža dalis žmonių turi narcisistinių bruožų,...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.