X

Inga Budrienė: „Neleidžiu sau liūdėti.”

Verslininkei, moterų klubo „Ad Astra“ direktorei Ingai Budrienei nuo blogų minčių pabėgti padeda aktyvi veikla. Moteris atskleidė, kokia klubo „Ad Astra“ narių vienybės paslaptis ir pasidalijo tuo, ką turėtų žinoti kiekviena smurtą patirianti moteris.

 

Įsivaizduokite, kad prieš jus – smurtą kenčianti vieniša moteris. Ką jai pasakytumėte?

Iš tiesų tokia situacija yra gana reali ir smurto formų būna visokių. Smurtaut galima ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Ką pasakyčiau smurtą patiriančiai moteriai? Tai labai priklausytų nuo konkrečios situacijos. Ar ji supranta, kad patiria smurtą? Ar tą pripažįsta? Ar yra nusiteikusi save apsaugoti, o gal jau net ką nors yra padariusi, kad situacija keistųsi? Vienu atveju gal proveržiui pastūmėtų pokalbis. Kitu – patarimas kreiptis į specialistus, moterų krizių centrą, pasiūlymas nuvykti iki jų kartu. Bet kokiu atveju patarčiau pirmiausia suvokti realybę – labiausiai mes rūpime sau pačioms. Tad, jei savęs nemylėsime, savęs nepuoselėsime, to tikrai nepadarys niekas kitas. Moteris, kuri yra žeminama ir jos savivertė menkinama, neturi pasitikėjimo savimi. Todėl svarbu patikėti savimi iš naujo. Taip pat, manau, labai svarbu priimti sprendimą palikti smurtautoją ir jo aplinką.

 

Kaip elgiatės, kai būna liūdna, kai jaučiatės vieniša? Kiek padeda pasikalbėjimas?

Iš liūdesio laiką atima nuolatinė veikla. Mūsų namuose visada yra daug žmonių, o už durų laukia daugybė prasmingų užduočių. Su šeima mėgstame svečius ir patys mielai pas draugus viešime. Laisvas vakaras? Tokių būna retai. Net nelabai prisimenu tokį. Net jei išvykstame į užsienį poilsiauti ir tuomet sugalvoju teminių vakarų, užsiėmimų. Daug skaitau. Vaikštau į renginius. Dalyvauju socialiniuose projektuose. Ruošiu pamokas su vaikais. Organizuoju šventes. O pokalbis visada padeda – ir kai liūdna, ir kai linksma. Aš tiesiog neleidžiu sau liūdėti.

 

Kaip geriausia būtų kalbėti smurto tema?

Apie smurtą reikėtų kalbėti atvirai. Manau, kad būtina viešinti smurto atvejus. Kalbėti renginiuose, spaudoje, asmeniniuose pokalbiuose, socialiniuose tinkluose. Aiškinti žmonėms, kaip jį atpažinti.

 

Kaip manote, kokia visuomenės reakcija į smurtą kenčiančią moterį?

Visuomenės reakcija į smurtą patiriančią moterį vis dar įvairi. Ir, matyt, taip bus visuomet, juk tikėtis, kad visi žmonės vienodai vertintų tą pačią situaciją turbūt yra nerealu. Džiaugiuosi tik, kad stigma, jog smurtą patyrusi moteris visada yra pati kalta, po truputį nyksta. Smagu matyti, kad kuriasi moterų krizių centrai ir pagalbos centrai. Bet problema vis dar yra didelė, todėl didelę naudą daro švietėjiška veikla.

 

Esate moterų klubo „Ad Astra” direktorė. Kaip jus ir kitas klubo nares įkvepia tokia vienybė?

Moterų klubas „Ad astra“ veikia jau daugybę metų. Kadangi jis sukurtas savanorišku pagrindu, matyt, tai yra mūsų vienybės paslaptis. Viską darome nuoširdžiai ir iš širdies. Moteris jungia noras padėti, siekis būti naudingomis, palengvinti sunkiai besiverčiančiųjų situaciją.

 

Naujausi įrašai

Savižudybė ir savižala. Prevencija

Savižudybė ir savižala. Prevencija

Savižudybė itin jautri ir sunki tema, apie kurią dar ir dabar dažnai nedrįstame kalbėti garsiai. Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje minima savižudybių prevencijos diena, skirta dėmesiui į šią skaudžią...

Depresija: kaip padėti sau ir artimiesiems?

Depresija: kaip padėti sau ir artimiesiems?

Kas yra depresija? Depresija yra psichikos sutrikimas arba būsena, kuri pasižymi nuolatiniu liūdesiu ir/arba prasta nuotaika, dirglumu, interesų, energijos ir motyvacijos sumažėjimu, trukdančiu...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.