Neištikimybė: ar verta susitaikyti?

Rodos gyveni sau įprastu ritmu tekantį santuokinį gyvenimą: po darbo lauki grįžtančio vyro su garuojančiu troškiniu ant stalo, suruoši vaikus į mokyklą, lygini drabužius, o gyvenimas, net neperspėdamas, ima ir apsiverčia aukštyn kojomis. Staiga sužinai, o gal nujauti, kad vyras Tau neištikimas. Atrodo net negalėjai įtarti, kad tas pats sutuoktinis, su kuriuo kadaise vienas kitam žadėjot amžiną meilę, staiga tapo visišku nepažįstamuoju.

Tokia jau yra ta klastinga pasalūnė neištikimybė, ji užklumpa nelauktai. Ką daryti toliau? Kaip reaguoti? Skirtis ar atleisti? – kaipmat kyla daugybė klausimų.

 

Nekaltinti savęs ir neteisinti kito

Visiškai normalu, kad tokioje situacijoje gali pasimesti ir nežinoti, kaip elgtis. Galiausiai, viskam galutinai išaiškėjus, o ir vyrui oficialiai prisipažinus, dėl neištikimybės greičiausiai imsi kaltinti pati save. „Galėjau atidžiau įsiklausyti į jo norus, dažniau pasigražinti, apsivilkti viliojančią suknelę, gal to jam ir trūko, galėjau anksčiau pastebėti, kas buvo ne taip…“ Galėjau, galėjau, galėjau.

Turėk omenyje, santuoka susideda iš dviejų žmonių, todėl pastangas turi rodyti abu sutuoktiniai. Jei taip nutiko, neieškok daugybės pasiteisinimų kodėl, priimk tai kaip dar vieną etapą gyvenime, kurį vienaip, ar kitaip, bet privalai įveikti.

 

Teisti negalima atleisti

Vieniems atleisti neištikimybę gali atrodyti tarsi silpnumo požymis, kitiems – tai parodo moralinę stiprybę. Tačiau niekas geriau nežinos, kaip elgtis, nei pati Tu. Kurioje sakinio „teisti negalima atleisti“ vietoje padėsi kablelį, tokia baigtis ir bus.

Jei sutuoktinis besąlygiškai gailisi ir jauti, kad neverta griauti santuokos dėl vienos padarytos klaidos, daryk taip, kaip atrodo geriau. Tačiau smarkiai apgalvok, ar neištikimybė nepasikartos antrą, trečią kartą.

Jei turite bendrų vaikų ir manai, kad skirtis būtų pernelyg savanaudiška tik dėl jų, pasikalbėk su jais. Kartais vaikai gali suprasti geriau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Na, o jei tvirtai pasiryžai griebtis skyrybų, neabejok tuo ir tvirtai ženk pirmyn.

 

Gyvenimas tęsiasi net ir po neištikimybės

Neištikimybė, o ypač santuokoje, gali sukelti nemažai streso ir nerimo, kas dažnai priveda iki pirmųjų depresijos požymių. Tačiau, kad ir kokia būsena Tave aplankys, nepamiršk kreiptis pagalbos į artimuosius. Jei iš jų nesulauksi patarimo, visada gali kreiptis į mus – „Pagalbos moterims liniją“.

Taip pat stenkis įsitraukti į kuo įvairesnes veiklas – sportą, šokius, tapybą. Įsigyk augintinį, pradėk savanoriauti, skaityk knygas. Galų gale, nepamiršk palepinti ir savęs – sutark vizitą su kirpėja ir atnaujink taip ilgai nekeistą šukuoseną, susitvarkyk manikiūrą, atlik svajotą veido procedūrą arba tiesiog prisipilk karštą vonią putų, fone grojant mėgstamai muzikai. Gyvenimas neturi nustoti teikti džiaugsmą dėl kito žmogaus klaidos.

Jei išdrįsi ištarti „Sudie“, gyvenimas apdovanos tave nauju „Sveikas“. – P. Coelho.

 

Nemokama psichologinė pagalba visą parą – Pagalbos moterims linija

 

Naujausi įrašai

Kaip stiprinti savivertę?

Kaip stiprinti savivertę?

/Nesiverskite per galvą siekdami tobulybės. Idealas – ne tikslas, o tik siekis. Mylėkite save čia ir dabar. Neatidėkliokite./ (Louise L. Hay) Kiekvienas iš mūsų gyvenime nors kartą tikrai esame...

Psichologinė įtampa

Psichologinė įtampa

"Tai, kam priešiniesi, pasilieka..." /K.G. Jungas/ Dažnai gyvenime susiduriame su situacijomis, kurios viduje sukelia psichologinę įtampą - vieniems tokių situacijų pasitaiko rečiau, tačiau kitų...

Gyvenimas vienatvėje

Gyvenimas vienatvėje

/Žmonės – vieniši kaip medžiai. Medžiai liečiasi lapais, šakomis, bet jų kamienai visada stovi atskirai. Visada.../ (Jurga Ivanauskaitė) Vienatvė - būsena, kurią gyvenime neišvengiamai patiriame...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.