Streso valdymas. Kad stresas jūsų neįveiktų

Šiuolaikiniame pasaulyje stresas mus aplanko kasdien: greitame darbe, namuose ar tiesiog gatvėje patekus į eismo spūstį. Todėl sugebėjimas atsipalaiduoti, streso valdymas mūsų dienomis yra kaip niekad svarbus.

Kasdienis lėtinis stresas gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Stresas užvaldo ne tik jausmus ar mintis, bet ir trikdo organizmo darbą. Tai pasireiškia miego sutrikimais, apetito stoka, galvos ar raumenų skausmais, silpnumu. Išgyvenant nuolatinį stresą, gali pasirodyti, jog jūs prarandate gyvenimo kontrolę, negalite susitvarkyti su pavestomis užduotimis, esate įkalinti patiriamo psichologinio ar emocinio spaudimo gniaužtuose.

 

Streso valdymas yra gana individualus. Norėdami atrasti vidinę ramybę, galite išbandyti įvairius būdus ir taip atrasti efektyviausius būtent jums. Pateikiame keletą priemonių, kurios gali padėti išmokti valdyti stresą.

 

Pradėkite rašyti „streso dienoraštį“.

Prieš kovojant su stresu, svarbu suprasti kas jį sukelia. Rašymas yra būdas atrasti streso tendencijas, sekti situacijas, kurios kaskart sukelia neigiamas emocijas ir taip suvokti savo dirgiklius, kurių turėtumėte vengti ateityje. Kasdien sąsiuvinyje ar tiesiog telefono užrašinėje pasižymėkite atsakymus į šiuos klausimus:

  • Kas sukėlė stresą?
  • Kaip jautėtės? Fiziškai ir emociškai.
  • Kaip elgėtės reaguodami į stresą?
  • Kas padėjo pasijausti geriau?

 

Atsakingai paskirstykite savo laiką.

Bene dažniausiai stresas kyla dėl per didelio užimtumo. Tenka visur skubėti, kartais vėluoti, nukenčia tiek darbo, tiek poilsio kokybė. Pasistenkite iš anksto suplanuoti įvairias užduotis, būtinai susidėliokite prioritetus, nebijokite pasakyti „ne“, jei nesate tikri ar spėsite viską atlikti laiku. Streso valdymas didele dalimi yra sugebėjimas valdyti savo laiką.

 

Stresas pasitraukia, kai atrandate bendrystę.

Smagus laikas su draugais ar šeima bei gera juoko dozė padės atsipalaiduoti ir užmiršti darbines problemas.

Padėkite kitiems, padarę gerą darbą neabejotinai pasijusite geriau.

Prisijunkite prie savanorių komandos – įrodyta, jog savanoriaujantys žmonės yra atsparesni neigiamoms emocijoms.

 

Suvaldykite stresą čia ir dabar.

Prieš tai išvardinti patarimai yra skirti sumažinti nuolat patiriamą lėtinį stresą, tačiau kai susiduriate su momentiniu stresu, atsipalaiduoti gali padėti greiti metodai:

 

  • Pozityvios mintys – galvokite apie žodžius, vietas ar žmones, kurie jums sukelia teigiamas emocijas.
  • Įsiklausykite į savo kūną ir lengvai pamasažuokite įsitempusius raumenis, atpalaiduokite pečius, rankas.
  • Minutei sustokite ir išgerkite stiklinę vandens, pamėginkite susikoncentruoti. Tyliai paniūniuokite mėgstamą melodiją.
  • Esant galimybei – trumpam pakeiskite aplinką, išeikite pasivaikščioti parke.

 

Taip pat skaitykite: Kaip įveikti stresą? Patarimai karantino metu

 

Naujausi įrašai

Kaip stiprinti savivertę?

Kaip stiprinti savivertę?

/Nesiverskite per galvą siekdami tobulybės. Idealas – ne tikslas, o tik siekis. Mylėkite save čia ir dabar. Neatidėkliokite./ (Louise L. Hay) Kiekvienas iš mūsų gyvenime nors kartą tikrai esame...

Psichologinė įtampa

Psichologinė įtampa

"Tai, kam priešiniesi, pasilieka..." /K.G. Jungas/ Dažnai gyvenime susiduriame su situacijomis, kurios viduje sukelia psichologinę įtampą - vieniems tokių situacijų pasitaiko rečiau, tačiau kitų...

Gyvenimas vienatvėje

Gyvenimas vienatvėje

/Žmonės – vieniši kaip medžiai. Medžiai liečiasi lapais, šakomis, bet jų kamienai visada stovi atskirai. Visada.../ (Jurga Ivanauskaitė) Vienatvė - būsena, kurią gyvenime neišvengiamai patiriame...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.