X

Vaistas nuo vienišumo – šuo!

Augintiniai į gyvenimą atneša ne tik daug malonumo, tačiau ir teigiamai veikia žmonių emocinę savijautą. Leidžiant laiką su augintiniais žmonės pastebi, kad pagerėja nuotaika, sumažėja stresas, įtampa. Šunų šeimininkai dažnai pamiršta ką reiškia jaustis vienišiems. Ne veltui sakoma: šuo – geriausias žmogaus draugas. Kartu su augintiniu į namus taip pat ateina nauji įpročiai, keičiasi nusistovėjusi rutina, atsiranda begalinė meilė, rūpestis gyvūnėliu bei atsakomybė.

 

Šuo – geriausias žmogaus draugas

Šuns priėmimas į namus reiškia, kad juose daugiau niekada nebebūsite vienas.

Tie, kas savo namuose turi keturkojį draugą, puikiai žino, koks stiprus ryšys yra tarp šunio ir jo šeimininko. Šunims yra būtinas ryšys su žmogumi, dėmesys, žaidimai. Jie yra puikūs draugijos palaikytojai, niekada neleidžia jaustis vienišiems ir visada būna šalia.

Grįžus namo, po ilgos darbo dienos – jus iškart, tik įžengus pro duris, pasitinka visą dieną nekantriai laukęs šuo. Ramiai leidžiat vakarą ant sofos – jis guli šalia ir mėgaujasi jūsų kompanija. Atėjus vakarui einate miegoti – jis nori eiti kartu. Atsikėlus ryte – iškart prisistato ir bevizginant uodegą, prašo būti pamaitintas. Šuns nuolatinis noras būti šalia parodo, kaip stipriai esate jam reikalingas ir kaip jis vertina jūsų meilę bei dėmesį.

 

Šuns įtaka žmogaus sveikatai

Šuo gali tapti geriausiu kompanijonu ilgiems pasivaikščiojimams.

Jau seniai įrodyta, kad ilgi pasivaikščiojimai, grynas oras – daro teigiamą įtaką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai. Žmonės, nusprendę auginti šunis, yra priversti daugiau judėti, būti gryname ore. Jie kasdien, bent du kartus į dieną, turi pavedžioti savo augintinius lauke. Visiems būna blogų dienų ir išėjimas pasivaikščioti gali būti puiki priemonė pagerinti nuotaikai.

Tačiau, apart šios pareigos, trumpų pavedžiojimų, šunys gali tapti nepamainomais kompanionais žygiuose. Ne visada su šeimos nariais ar draugais pavyksta nuvykti kur nors į gamtą, pasivaikščioti, praleisti laiko drauge, visi turi savo veiklų bei darbų, tačiau šunys pasivaikščiojimų niekada neatsisakys. Kuo ilgiau – tuo jiems tik geriau.

 

Šuns auginimas ir nauji įpročiai

Atsiranda vis daugiau vietų, kurios draugiškai priima lankytojus kartu su jų keturkojais draugais.

Šunys gali būti puikūs draugai ne tik pasivaikščiojimams gamtoje, tačiau ir einant į miestą pramogauti. Mieste tikrai galime pastebėti vis daugiau žmonių, kurie vaikšto kartu su augintiniais. Dėl šios priežasties sparčiai daugėja vietų, kurios prisitaikė ir dabar mielai priima lankytojus kartu su jų keturkojais bičiuliais.

Šuns įsigijimas – paskata naujiems pomėgiams bei naujos pažintys.

Šuns įsigijimas į gyvenimą atneša daug naujovių. Visos naujos veiklos kartu su augintiniais, nauji potyriai yra labai naudingi tiek šeimininkui, tiek pačiam augintiniui. Yra nemažai veiklų, pomėgių, kuriais galite užsiimti kartu su šunimis.

Dresūros mokyklos – vieninga bendruomenė, kurioje treneriai bei šunų savininkai palaiko vieni kitus, dalinasi patarimais bei leidžia laiką drauge. Taip pat Lietuvoje gana populiarūs yra jogos užsiėmimai su šunimi. Tai naudinga tiek šunims, tiek jų šeimininkams. Joga gali padėti sumažinti stresą bei atsipalaiduoti.

Tad jeigu jūsų namuose dar nėra šunio, o jau ilgą laiką galvojate, kad jo norite ir esate apsvarstę ar turite galimybę jį auginti – tuomet nedvejokite ir pasiimkite naują šeimos narį. Neabejotinai jis namus pripildys begaline meile, džiaugsmu bei naujomis patirtimis.

 

Taip pat skaitykite:
Kaip išgyventi vienatvę?
Ištuštėjusių namų liūdesys ir skausmas

 

Naujausi įrašai

Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę?

Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę?

Tiems, kam yra tekę kalbėti viešai, žino, kad dažnai viešojo kalbėjimo baimė ar nerimas prasideda gerokai anksčiau prieš svarbų susitikimą ar renginį. Tikriausiai dauguma yra susidūrę su jauduliu...

Narcisizmas – didžiulis susirūpinimas savimi

Narcisizmas – didžiulis susirūpinimas savimi

Narcisizmas arba narcisistinis asmenybės sutrikimas yra psichinės sveikatos būklė, kai žmogus nepagrįstai jaučia, kad yra geresnis už kitus. Iš esmės, nemaža dalis žmonių turi narcisistinių bruožų,...

Jeigu patiri smurtą, gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, kurie teikia kompleksinę pagalbą.

Jei situacija kelia pavojų gyvybei ar sveikatai, skambink 112.